ANUNȚ referitor la coada și/sau urechile cupate

Conform prevederilor art. IV alin. 12 din Regulamentul A.Ch.R. pentru competiții canine este interzisă transmiterea formularului de înscriere, înscrierea, intrarea în spațiul competițional și participarea la competițiile canine a câinilor care prezintă coada și/sau urechile cupate în alte scopuri decât cele curative. Dovada cupării cozii și/sau a urechilor în scopuri curative o constituie doar mențiunea/mențiunile în acest sens, semnătura și parafa medicului veterinar care a efectuat intervenția chirurgicală de cupare trecute în carnetul de sănătate sau în pașaportul câinelui.

În cazul în care ați făcut deja inscrierea și vă găsiți în imposibilitatea de a participa la expoziție conform noului regulament, vă rugăm să ne contactați!

Program

25 Mai 2024
  07:00 - 09:00 Intrarea câinilor
C.A.C. 09:00 - 12:00 Arbitrajul câinilor la ringuri + C.A.C. BOG
  12:00 - 13:30 Demonstratie de dresaj Dog Master + Pauză
C.A.C.I.B. 13:30 - 16:00 Arbitrajul câinilor la ringuri
  16:30 - 18:00 BIS CAC + CACIB
26 Mai 2024
  07:00 - 09:00 Intrarea câinilor
C.A.C. 09:00 - 12:00 Arbitrajul câinilor la ringuri + C.A.C. BOG
  12:00 - 13:00 Pauză
C.A.C.I.B. 13:00 - 15:30 Arbitrajul câinilor la ringuri
  16:00 - 17:30 BIS CAC + CACIB

Ringuri




Ring 1 Arbitru   dr. Milivoje Urošević 09:00 10:23
Grupa Standard Rasă Total
1 15 Ciobănesc belgian Malinois (Chien de Berger Belge Malinois) 2 09:00 09:05
1 38 Welsh Corgi Cardigan (Welsh Corgi Cardigan) 4 09:05 09:14
1 39 Welsh Corgi Pembroke (Welsh Corgi Pembroke) 2 09:14 09:19
1 55 Puli negru (Puli noir) 1 09:19 09:21
1 88 Ciobănesc de Shetland (Shetland Sheepdog) 1 09:21 09:23
1 156 Collie cu păr aspru (Collie Rough) 2 09:23 09:28
1 166 Ciobănesc german păr scurt (Deutscher Schäferhund stockhaar) 5 09:28 09:39
1 166 Ciobănesc german păr lung (Deutscher Schäferhund langstockhaar) 2 09:39 09:44
1 332 Câine lup ceh (Ceskoslovenský Vlciak) 1 09:44 09:46
1 342 Ciobănesc australian (Australian Shepherd) 1 09:46 09:48
1 349 Ciobănesc românesc mioritic (Ciobănesc românesc mioritic) 1 09:48 09:50
1 350 Ciobănesc românesc carpatin (Ciobănesc românesc carpatin) 2 09:50 09:55
4 148 Teckel standard păr scurt (Dachshund standard kurzhaar) 3 09:55 10:02
4 148 Teckel standard păr aspru (Dachshund standard rauhaar) 7 10:02 10:17
4 148 Teckel miniatură păr scurt (Dachshund zwerg kurzhaar) 1 10:17 10:19
4 148 Teckel miniatură păr aspru (Dachshund zwerg rauhaar) 1 10:19 10:21
4 148 Teckel iepurar păr aspru (Dachshund kaninchen rauhaar) 1 10:21 10:23
37    
  Junior BOG & BOG 1   10:30  
  Junior BOG & BOG 4   10:40  

Ring 2 Arbitru   Ana Mesto Martín 09:00 11:27
Grupa Standard Rasă Total
2 185 Pinscher pitic (Zwergpinscher) 1 09:00 09:02
2 181 Schnauzer uriaș negru pur (Riesenschnauzer rein schwarz mit schwarzer Unterwolle) 3 09:02 09:09
2 182 Schnauzer sare cu piper (Schnauzer pfeffersalz) 1 09:09 09:11
2 183 Schnauzer pitic negru pur (Zwergschnauzer rein schwarz mit schwarzer Unterwolle) 3 09:11 09:18
2 183 Schnauzer pitic negru argintiu (Zwergschnauzer schwarz-silber) 1 09:18 09:20
2 327 Terrier negru rusesc (Russkiy Tchiorny Terrier) 2 09:20 09:25
2 116 Dog de Bordeaux (Dogue de Bordeaux) 3 09:25 09:32
2 144 Boxer german galben-cafeniu (Deutscher Boxer gelb) 2 09:32 09:37
2 144 Boxer german tigrat (Deutscher Boxer gestromt) 2 09:37 09:42
2 149 Bulldog (Bulldog) 3 09:42 09:49
2 157 Bullmastiff (Bullmastiff) 1 09:49 09:51
2 292 Dog argentinian (Dogo Argentino) 6 09:51 10:04
2 309 Shar Pei (Shar Pei) 2 10:04 10:09
2 346 Presa Canario (Presa Canario) 2 10:09 10:14
2 61 Saint Bernard păr scurt (St. Bernhardshund - Bernhardiner kurzhaarig) 1 10:14 10:16
2 61 Saint Bernard păr lung (St. Bernhardshund - Bernhardiner langhaarig) 1 10:16 10:18
2 230 Mastiff tibetan (Do-Khyi) 2 10:18 10:23
2 328 Ciobănesc caucazian (Kavkazskaïa Ovtcharka) 1 10:23 10:25
2 331 Ciobănesc Kangal (Kangal Çoban Köpeği) 2 10:25 10:30
2 335 Ciobănesc de Asia centrală (Sredneasiatskaya Ovtcharka) 13 10:30 11:00
2 355 Ciobănesc de Bosnia-Herțegovina și Croația (Tornjak) 1 10:57 10:59
2 357 Ciobănesc românesc de Bucovina (Ciobănesc românesc de Bucovina) 8 10:59 11:16
2 45 Ciobănesc de Berna (Berner Sennenhund) 1 11:16 11:18
6 241 Copoi ardelenesc (Erdélyi Kopó) 1 11:18 11:20
6 244 Copoi slovac (Slovenský Kopov) 3 11:20 11:27
66    
  Junior BOG & BOG 2   11:30  

Ring 3 Arbitru   dr. Augustin Ionescu 09:00 10:50
Grupa Standard Rasă Total
3 7 Airedale terrier (Airedale Terrier) 1 09:00 09:02
3 9 Bedlington terrier (Bedlington Terrier) 1 09:02 09:04
3 169 Fox terrier cu păr sârmos (Fox Terrier (Wire)) 3 09:04 09:11
3 302 Irish Glen of Imaal terrier (Irish Glen of Imaal Terrier) 1 09:11 09:13
3 4 Cairn terrier (Cairn Terrier) 1 09:13 09:15
3 85 West Highland White terrier (West Highland White Terrier) 4 09:15 09:24
3 345 Jack Russell terrier (Jack Russell Terrier) 2 09:24 09:29
3 76 Staffordshire Bull terrier (Staffordshire Bull Terrier) 3 09:29 09:36
3 286 American Staffordshire terrier (American Staffordshire Terrier) 3 09:36 09:43
3 359 Miniature Bull terrier (Miniature Bull Terrier) 1 09:43 09:45
3 86 Yorkshire terrier (Yorkshire Terrier) 5 09:45 09:56
9 65 Bichon maltez (Maltese) 4 09:56 10:05
9 172 Caniche standard alb (Caniche grand blanc) 1 10:05 10:07
9 172 Caniche standard negru (Caniche grand noir) 1 10:07 10:09
9 172 Caniche miniatură roșu (Caniche nain fauve rouge) 2 10:09 10:14
9 172 Caniche toy roșu (Caniche toy fauve rouge) 3 10:14 10:21
9 80 Grifon de Bruxelles (Griffon bruxellois) 1 10:21 10:23
9 208 Shih Tzu (Shih Tzu) 1 10:23 10:25
9 227 Lhasa Apso (Lhasa Apso) 1 10:25 10:27
9 218 Chihuahua păr lung (Chihuahueño pelo largo) 2 10:27 10:32
9 101 Bulldog francez (Bouledogue français) 4 10:32 10:41
9 140 Boston terrier (Boston Terrier) 3 10:41 10:48
11 1001 Ciobănesc românesc corb (Ciobănesc românesc corb) 1 10:48 10:50
49    
  Junior BOG & BOG 3   11:00  
  Junior BOG & BOG 9   11:10  

Ring 4 Arbitru   Chie Yamakado Ejima 09:00 11:14
Grupa Standard Rasă Total
5 212 Samoied (Samoiedskaïa Sabaka) 4 09:00 09:09
5 243 Malamut de Alaska (Alaskan Malamute) 5 09:09 09:20
5 270 Husky siberian (Siberian Husky) 1 09:20 09:22
5 306 Laika de Siberia occidentală (Zapadno-Sibirskaïa Laïka) 1 09:22 09:24
5 97 Spitz german pitic (Deutscher Spitz Törpespitz) 8 09:24 09:41
5 255 Akita (Akita) 4 09:41 09:50
5 344 Akita american (American Akita) 5 09:50 10:01
8 111 Golden retriever (Golden Retriever) 16 10:01 10:34
8 122 Labrador retriever (Labrador Retriever) 5 10:34 10:45
8 5 Cocker spaniel englez pluricolor (English Cocker Spaniel particolour) 1 10:45 10:47
8 125 Springer spaniel englez (English Springer Spaniel) 2 10:47 10:52
8 167 Cocker spaniel american (American Cocker Spaniel) 1 10:52 10:54
8 298 Lagotto Romagnolo (Lagotto Romagnolo) 1 10:54 10:56
10 193 Barzoi (Russkaya Psovaya Borzaya - Borzoi) 3 10:56 11:03
10 228 Ogar afgan (Afghan Hound) 3 11:03 11:10
10 158 Greyhound (Greyhound) 1 11:10 11:12
10 162 Whippet (Whippet) 1 11:12 11:14
62    
  Junior BOG & BOG 5   11:20  
  Junior BOG & BOG 8   11:30  
  Junior BOG & BOG 10   11:40  

Ring 5A Arbitru   Carlos Salas Melero 09:00 09:53
Grupa Standard Rasă Total
2 143 Dobermann negru cu puncte de foc (Dobermann schwarzrott) 4 09:00 09:09
2 147 Rottweiler (Rottweiler) 11 09:09 09:32
2 343 Cane Corso italian (Cane Corso Italiano) 10 09:32 09:53
25    

Ring 5B Arbitru   David Miller 10:00 10:40
Grupa Standard Rasă Total
6 161 Beagle (Beagle) 2 10:00 10:05
6 163 Basset (Basset Hound) 4 10:05 10:14
6 153 Dalmațian (Dalmatinsky Pas) 2 10:14 10:19
7 57 Vizsla maghiară cu păr scurt (Rövidszőrű Magyar Vizsla) 2 10:19 10:24
7 98 Brac german cu păr aspru (Deutsch Drahthaar) 2 10:24 10:29
7 99 Brac de Weimar păr scurt (Weimaraner kurzhaar) 1 10:29 10:31
7 119 Brac german cu păr scurt (Deutsch Kurzhaar) 4 10:31 10:40
17    
  Junior BOG & BOG 6   10:50  
  Junior BOG & BOG 7   11:00  

Ring 1 Arbitru   Ana Mesto Martín
Grupa Standard Rasă Total
1 15 Ciobănesc belgian Malinois (Chien de Berger Belge Malinois) 2
1 38 Welsh Corgi Cardigan (Welsh Corgi Cardigan) 4
1 39 Welsh Corgi Pembroke (Welsh Corgi Pembroke) 2
1 55 Puli negru (Puli noir) 1
1 88 Ciobănesc de Shetland (Shetland Sheepdog) 1
1 156 Collie cu păr aspru (Collie Rough) 3
1 166 Ciobănesc german păr scurt (Deutscher Schäferhund stockhaar) 5
1 166 Ciobănesc german păr lung (Deutscher Schäferhund langstockhaar) 1
1 297 Border Collie (Border Collie) 1
1 332 Câine lup ceh (Ceskoslovenský Vlciak) 1
1 342 Ciobănesc australian (Australian Shepherd) 3
1 349 Ciobănesc românesc mioritic (Ciobănesc românesc mioritic) 1
1 350 Ciobănesc românesc carpatin (Ciobănesc românesc carpatin) 2
4 148 Teckel standard păr scurt (Dachshund standard kurzhaar) 3
4 148 Teckel standard păr aspru (Dachshund standard rauhaar) 9
4 148 Teckel miniatură păr scurt (Dachshund zwerg kurzhaar) 1
4 148 Teckel miniatură păr aspru (Dachshund zwerg rauhaar) 1
4 148 Teckel iepurar păr aspru (Dachshund kaninchen rauhaar) 1
42

Ring 2 Arbitru   Carlos Salas Melero
Grupa Standard Rasă Total
2 185 Pinscher pitic (Zwergpinscher) 1
2 181 Schnauzer uriaș negru pur (Riesenschnauzer rein schwarz mit schwarzer Unterwolle) 3
2 182 Schnauzer sare cu piper (Schnauzer pfeffersalz) 1
2 183 Schnauzer pitic negru pur (Zwergschnauzer rein schwarz mit schwarzer Unterwolle) 3
2 183 Schnauzer pitic negru argintiu (Zwergschnauzer schwarz-silber) 1
2 327 Terrier negru rusesc (Russkiy Tchiorny Terrier) 2
2 116 Dog de Bordeaux (Dogue de Bordeaux) 3
2 144 Boxer german galben-cafeniu (Deutscher Boxer gelb) 2
2 144 Boxer german tigrat (Deutscher Boxer gestromt) 2
2 149 Bulldog (Bulldog) 5
2 157 Bullmastiff (Bullmastiff) 1
2 292 Dog argentinian (Dogo Argentino) 6
2 309 Shar Pei (Shar Pei) 2
2 346 Presa Canario (Presa Canario) 2
2 61 Saint Bernard păr scurt (St. Bernhardshund - Bernhardiner kurzhaarig) 1
2 61 Saint Bernard păr lung (St. Bernhardshund - Bernhardiner langhaarig) 1
2 230 Mastiff tibetan (Do-Khyi) 2
2 328 Ciobănesc caucazian (Kavkazskaïa Ovtcharka) 1
2 331 Ciobănesc Kangal (Kangal Çoban Köpeği) 2
2 335 Ciobănesc de Asia centrală (Sredneasiatskaya Ovtcharka) 12
2 355 Ciobănesc de Bosnia-Herțegovina și Croația (Tornjak) 1
2 357 Ciobănesc românesc de Bucovina (Ciobănesc românesc de Bucovina) 8
2 45 Ciobănesc de Berna (Berner Sennenhund) 1
63

Ring 3A Arbitru   Johanna Galis
Grupa Standard Rasă Total
3 7 Airedale terrier (Airedale Terrier) 1
3 9 Bedlington terrier (Bedlington Terrier) 1
3 169 Fox terrier cu păr sârmos (Fox Terrier (Wire)) 3
3 302 Irish Glen of Imaal terrier (Irish Glen of Imaal Terrier) 1
3 4 Cairn terrier (Cairn Terrier) 1
3 85 West Highland White terrier (West Highland White Terrier) 4
3 345 Jack Russell terrier (Jack Russell Terrier) 2
3 76 Staffordshire Bull terrier (Staffordshire Bull Terrier) 3
3 286 American Staffordshire terrier (American Staffordshire Terrier) 4
3 359 Miniature Bull terrier (Miniature Bull Terrier) 1
3 86 Yorkshire terrier (Yorkshire Terrier) 9
30

Ring 3B Arbitru   Chie Yamakado Ejima
Grupa Standard Rasă Total
9 65 Bichon maltez (Maltese) 4
9 250 Bichon havanez (Bichon Havanais) 1
9 172 Caniche standard alb (Caniche grand blanc) 1
9 172 Caniche standard negru (Caniche grand noir) 1
9 172 Caniche miniatură roșu (Caniche nain fauve rouge) 2
9 172 Caniche toy roșu (Caniche toy fauve rouge) 3
9 80 Grifon de Bruxelles (Griffon bruxellois) 1
9 208 Shih Tzu (Shih Tzu) 1
9 227 Lhasa Apso (Lhasa Apso) 1
9 218 Chihuahua păr lung (Chihuahueño pelo largo) 2
9 136 Spaniel Cavalier King Charles (Cavalier King Charles Spaniel) 2
9 101 Bulldog francez (Bouledogue français) 4
9 140 Boston terrier (Boston Terrier) 5
28

Ring 4 Arbitru   dr. Augustin Ionescu
Grupa Standard Rasă Total
5 212 Samoied (Samoiedskaïa Sabaka) 4
5 243 Malamut de Alaska (Alaskan Malamute) 5
5 270 Husky siberian (Siberian Husky) 2
5 306 Laika de Siberia occidentală (Zapadno-Sibirskaïa Laïka) 1
5 97 Spitz german pitic (Deutscher Spitz Törpespitz) 8
5 205 Chow Chow (Chow Chow) 2
5 255 Akita (Akita) 4
5 257 Shiba (Shiba) 1
5 344 Akita american (American Akita) 4
6 241 Copoi ardelenesc (Erdélyi Kopó) 1
6 244 Copoi slovac (Slovenský Kopov) 3
6 161 Beagle (Beagle) 2
6 163 Basset (Basset Hound) 4
6 153 Dalmațian (Dalmatinsky Pas) 2
7 57 Vizsla maghiară cu păr scurt (Rövidszőrű Magyar Vizsla) 4
7 98 Brac german cu păr aspru (Deutsch Drahthaar) 2
7 99 Brac de Weimar păr scurt (Weimaraner kurzhaar) 1
7 119 Brac german cu păr scurt (Deutsch Kurzhaar) 4
54

Ring 5A Arbitru   dr. Milivoje Urošević
Grupa Standard Rasă Total
2 143 Dobermann negru cu puncte de foc (Dobermann schwarzrott) 4
2 147 Rottweiler (Rottweiler) 11
2 343 Cane Corso italian (Cane Corso Italiano) 11
10 193 Barzoi (Russkaya Psovaya Borzaya - Borzoi) 3
10 228 Ogar afgan (Afghan Hound) 3
10 158 Greyhound (Greyhound) 1
10 162 Whippet (Whippet) 1
11 1001 Ciobănesc românesc corb (Ciobănesc românesc corb) 1
35

Ring 5B Arbitru   David Miller
Grupa Standard Rasă Total
8 111 Golden retriever (Golden Retriever) 17
8 122 Labrador retriever (Labrador Retriever) 7
8 5 Cocker spaniel englez pluricolor (English Cocker Spaniel particolour) 1
8 125 Springer spaniel englez (English Springer Spaniel) 2
8 167 Cocker spaniel american (American Cocker Spaniel) 1
8 298 Lagotto Romagnolo (Lagotto Romagnolo) 1
29

Ring 1 Arbitru   dr. Augustin Ionescu 09:00 11:08
Grupa Standard Rasă Total
1 15 Ciobănesc belgian Malinois (Chien de Berger Belge Malinois) 2 09:00 09:05
1 38 Welsh Corgi Cardigan (Welsh Corgi Cardigan) 4 09:05 09:14
1 39 Welsh Corgi Pembroke (Welsh Corgi Pembroke) 2 09:14 09:19
1 55 Puli negru (Puli noir) 1 09:19 09:21
1 88 Ciobănesc de Shetland (Shetland Sheepdog) 1 09:21 09:23
1 156 Collie cu păr aspru (Collie Rough) 2 09:23 09:28
1 166 Ciobănesc german păr scurt (Deutscher Schäferhund stockhaar) 8 09:28 09:45
1 166 Ciobănesc german păr lung (Deutscher Schäferhund langstockhaar) 10 09:45 10:06
1 297 Border Collie (Border Collie) 1 10:06 10:08
1 332 Câine lup ceh (Ceskoslovenský Vlciak) 1 10:08 10:10
1 342 Ciobănesc australian (Australian Shepherd) 1 10:10 10:12
1 349 Ciobănesc românesc mioritic (Ciobănesc românesc mioritic) 1 10:12 10:14
1 350 Ciobănesc românesc carpatin (Ciobănesc românesc carpatin) 2 10:14 10:19
8 111 Golden retriever (Golden Retriever) 15 10:19 10:50
8 122 Labrador retriever (Labrador Retriever) 2 10:50 10:55
8 5 Cocker spaniel englez unicolor (English Cocker Spaniel unicolour) 1 10:55 10:57
8 5 Cocker spaniel englez pluricolor (English Cocker Spaniel particolour) 1 10:57 10:59
8 125 Springer spaniel englez (English Springer Spaniel) 2 10:59 11:04
8 167 Cocker spaniel american (American Cocker Spaniel) 1 11:04 11:06
8 298 Lagotto Romagnolo (Lagotto Romagnolo) 1 11:06 11:08
59    
  Junior BOG & BOG 1   11:15  
  Junior BOG & BOG 8   11:25  

Ring 2 Arbitru   Chie Yamakado Ejima 09:00 11:02
Grupa Standard Rasă Total
2 185 Pinscher pitic (Zwergpinscher) 1 09:00 09:02
2 181 Schnauzer uriaș negru pur (Riesenschnauzer rein schwarz mit schwarzer Unterwolle) 2 09:02 09:07
2 182 Schnauzer sare cu piper (Schnauzer pfeffersalz) 1 09:07 09:09
2 327 Terrier negru rusesc (Russkiy Tchiorny Terrier) 2 09:09 09:14
2 116 Dog de Bordeaux (Dogue de Bordeaux) 4 09:14 09:23
2 144 Boxer german tigrat (Deutscher Boxer gestromt) 3 09:23 09:30
2 149 Bulldog (Bulldog) 5 09:30 09:41
2 157 Bullmastiff (Bullmastiff) 1 09:41 09:43
2 235 Dog german albastru (Deutsche Dogge blau) 1 09:43 09:45
2 292 Dog argentinian (Dogo Argentino) 5 09:45 09:56
2 309 Shar Pei (Shar Pei) 2 09:56 10:01
2 346 Presa Canario (Presa Canario) 2 10:01 10:06
2 61 Saint Bernard păr scurt (St. Bernhardshund - Bernhardiner kurzhaarig) 1 10:06 10:08
2 61 Saint Bernard păr lung (St. Bernhardshund - Bernhardiner langhaarig) 2 10:08 10:13
2 230 Mastiff tibetan (Do-Khyi) 5 10:13 10:24
2 328 Ciobănesc caucazian (Kavkazskaïa Ovtcharka) 1 10:24 10:26
2 331 Ciobănesc Kangal (Kangal Çoban Köpeği) 1 10:26 10:28
2 335 Ciobănesc de Asia centrală (Sredneasiatskaya Ovtcharka) 10 10:28 10:49
2 355 Ciobănesc de Bosnia-Herțegovina și Croația (Tornjak) 1 10:49 10:51
2 357 Ciobănesc românesc de Bucovina (Ciobănesc românesc de Bucovina) 3 10:51 10:58
2 45 Ciobănesc de Berna (Berner Sennenhund) 1 10:58 11:00
11 1001 Ciobănesc românesc corb (Ciobănesc românesc corb) 1 11:00 11:02
55    
  Junior BOG & BOG 2   11:10  

Ring 3A Arbitru   Carlos Salas Melero 09:00 09:58
Grupa Standard Rasă Total
3 7 Airedale terrier (Airedale Terrier) 1 09:00 09:02
3 9 Bedlington terrier (Bedlington Terrier) 1 09:02 09:04
3 169 Fox terrier cu păr sârmos (Fox Terrier (Wire)) 2 09:04 09:09
3 302 Irish Glen of Imaal terrier (Irish Glen of Imaal Terrier) 1 09:09 09:11
3 85 West Highland White terrier (West Highland White Terrier) 4 09:11 09:20
3 345 Jack Russell terrier (Jack Russell Terrier) 2 09:20 09:25
3 76 Staffordshire Bull terrier (Staffordshire Bull Terrier) 4 09:25 09:34
3 286 American Staffordshire terrier (American Staffordshire Terrier) 4 09:34 09:43
3 359 Miniature Bull terrier (Miniature Bull Terrier) 1 09:43 09:45
3 86 Yorkshire terrier (Yorkshire Terrier) 6 09:45 09:58
26    
  Junior BOG & BOG 3   10:00  

Ring 3B Arbitru   Johanna Galis 10:10 11:15
Grupa Standard Rasă Total
9 65 Bichon maltez (Maltese) 4 10:10 10:19
9 215 Bichon cu păr frizat (Bichon à poil frisé) 2 10:19 10:24
9 172 Caniche standard alb (Caniche grand blanc) 1 10:24 10:26
9 172 Caniche standard negru (Caniche grand noir) 1 10:26 10:28
9 172 Caniche mediu roșu (Caniche moyen fauve rouge) 1 10:28 10:30
9 172 Caniche miniatură roșu (Caniche nain fauve rouge) 2 10:30 10:35
9 172 Caniche toy roșu (Caniche toy fauve rouge) 3 10:35 10:42
9 80 Grifon de Bruxelles (Griffon bruxellois) 1 10:42 10:44
9 208 Shih Tzu (Shih Tzu) 1 10:44 10:46
9 227 Lhasa Apso (Lhasa Apso) 1 10:46 10:48
9 218 Chihuahua păr lung (Chihuahueño pelo largo) 2 10:48 10:53
9 136 Spaniel Cavalier King Charles (Cavalier King Charles Spaniel) 1 10:53 10:55
9 101 Bulldog francez (Bouledogue français) 4 10:55 11:04
9 140 Boston terrier (Boston Terrier) 4 11:04 11:13
9 253 Mops (Pug) 1 11:13 11:15
29    
  Junior BOG & BOG 9   11:25  

Ring 4 Arbitru   dr. Milivoje Urošević 09:00 10:42
Grupa Standard Rasă Total
5 212 Samoied (Samoiedskaïa Sabaka) 4 09:00 09:09
5 243 Malamut de Alaska (Alaskan Malamute) 6 09:09 09:22
5 270 Husky siberian (Siberian Husky) 1 09:22 09:24
5 365 Laika de Yakutia (Yakutskaya Laïka) 1 09:24 09:26
5 306 Laika de Siberia occidentală (Zapadno-Sibirskaïa Laïka) 1 09:26 09:28
5 97 Spitz german pitic (Deutscher Spitz Törpespitz) 8 09:28 09:45
5 255 Akita (Akita) 3 09:45 09:52
5 344 Akita american (American Akita) 5 09:52 10:03
6 241 Copoi ardelenesc (Erdélyi Kopó) 1 10:03 10:05
6 244 Copoi slovac (Slovenský Kopov) 3 10:05 10:12
6 161 Beagle (Beagle) 1 10:12 10:14
6 163 Basset (Basset Hound) 4 10:14 10:23
6 254 Baset de Alpi (Alpenländische Dachsbracke) 2 10:23 10:28
7 57 Vizsla maghiară cu păr scurt (Rövidszőrű Magyar Vizsla) 2 10:28 10:33
7 98 Brac german cu păr aspru (Deutsch Drahthaar) 1 10:33 10:35
7 99 Brac de Weimar păr scurt (Weimaraner kurzhaar) 1 10:35 10:37
7 119 Brac german cu păr scurt (Deutsch Kurzhaar) 2 10:37 10:42
46    
  Junior BOG & BOG 5   10:50  
  Junior BOG & BOG 6   11:00  
  Junior BOG & BOG 7   11:10  

Ring 5A Arbitru   Ana Mesto Martín 09:00 09:51
Grupa Standard Rasă Total
2 143 Dobermann negru cu puncte de foc (Dobermann schwarzrott) 4 09:00 09:09
2 147 Rottweiler (Rottweiler) 9 09:09 09:28
2 343 Cane Corso italian (Cane Corso Italiano) 11 09:28 09:51
24    

Ring 5B Arbitru   David Miller 10:00 10:39
Grupa Standard Rasă Total
4 148 Teckel standard păr scurt (Dachshund standard kurzhaar) 3 10:00 10:07
4 148 Teckel standard păr aspru (Dachshund standard rauhaar) 4 10:07 10:16
4 148 Teckel miniatură păr scurt (Dachshund zwerg kurzhaar) 1 10:16 10:18
4 148 Teckel miniatură păr aspru (Dachshund zwerg rauhaar) 3 10:18 10:25
4 148 Teckel iepurar păr aspru (Dachshund kaninchen rauhaar) 2 10:25 10:30
10 193 Barzoi (Russkaya Psovaya Borzaya - Borzoi) 2 10:30 10:35
10 228 Ogar afgan (Afghan Hound) 1 10:35 10:37
10 158 Greyhound (Greyhound) 1 10:37 10:39
17    
  Junior BOG & BOG 4   10:40  
  Junior BOG & BOG 10   10:50  

Ring 1 Arbitru   Chie Yamakado Ejima
Grupa Standard Rasă Total
1 15 Ciobănesc belgian Malinois (Chien de Berger Belge Malinois) 2
1 38 Welsh Corgi Cardigan (Welsh Corgi Cardigan) 4
1 39 Welsh Corgi Pembroke (Welsh Corgi Pembroke) 2
1 55 Puli negru (Puli noir) 1
1 88 Ciobănesc de Shetland (Shetland Sheepdog) 1
1 156 Collie cu păr aspru (Collie Rough) 2
1 297 Border Collie (Border Collie) 1
1 332 Câine lup ceh (Ceskoslovenský Vlciak) 1
1 342 Ciobănesc australian (Australian Shepherd) 3
1 349 Ciobănesc românesc mioritic (Ciobănesc românesc mioritic) 1
1 350 Ciobănesc românesc carpatin (Ciobănesc românesc carpatin) 2
3 7 Airedale terrier (Airedale Terrier) 1
3 9 Bedlington terrier (Bedlington Terrier) 1
3 169 Fox terrier cu păr sârmos (Fox Terrier (Wire)) 2
3 302 Irish Glen of Imaal terrier (Irish Glen of Imaal Terrier) 1
3 85 West Highland White terrier (West Highland White Terrier) 4
3 345 Jack Russell terrier (Jack Russell Terrier) 2
3 76 Staffordshire Bull terrier (Staffordshire Bull Terrier) 4
3 286 American Staffordshire terrier (American Staffordshire Terrier) 4
3 359 Miniature Bull terrier (Miniature Bull Terrier) 1
3 86 Yorkshire terrier (Yorkshire Terrier) 10
50

Ring 2 Arbitru   dr. Milivoje Urošević
Grupa Standard Rasă Total
2 185 Pinscher pitic (Zwergpinscher) 1
2 181 Schnauzer uriaș negru pur (Riesenschnauzer rein schwarz mit schwarzer Unterwolle) 2
2 182 Schnauzer sare cu piper (Schnauzer pfeffersalz) 1
2 327 Terrier negru rusesc (Russkiy Tchiorny Terrier) 2
2 116 Dog de Bordeaux (Dogue de Bordeaux) 4
2 144 Boxer german galben-cafeniu (Deutscher Boxer gelb) 1
2 144 Boxer german tigrat (Deutscher Boxer gestromt) 3
2 149 Bulldog (Bulldog) 5
2 157 Bullmastiff (Bullmastiff) 1
2 235 Dog german albastru (Deutsche Dogge blau) 1
2 292 Dog argentinian (Dogo Argentino) 5
2 309 Shar Pei (Shar Pei) 2
2 346 Presa Canario (Presa Canario) 2
2 61 Saint Bernard păr scurt (St. Bernhardshund - Bernhardiner kurzhaarig) 1
2 61 Saint Bernard păr lung (St. Bernhardshund - Bernhardiner langhaarig) 2
2 230 Mastiff tibetan (Do-Khyi) 5
2 328 Ciobănesc caucazian (Kavkazskaïa Ovtcharka) 1
2 331 Ciobănesc Kangal (Kangal Çoban Köpeği) 1
2 335 Ciobănesc de Asia centrală (Sredneasiatskaya Ovtcharka) 12
2 355 Ciobănesc de Bosnia-Herțegovina și Croația (Tornjak) 1
2 357 Ciobănesc românesc de Bucovina (Ciobănesc românesc de Bucovina) 3
56

Ring 3A Arbitru   dr. Augustin Ionescu
Grupa Standard Rasă Total
2 143 Dobermann negru cu puncte de foc (Dobermann schwarzrott) 3
2 147 Rottweiler (Rottweiler) 9
2 343 Cane Corso italian (Cane Corso Italiano) 14
4 148 Teckel standard păr scurt (Dachshund standard kurzhaar) 3
4 148 Teckel standard păr aspru (Dachshund standard rauhaar) 4
4 148 Teckel miniatură păr scurt (Dachshund zwerg kurzhaar) 1
4 148 Teckel miniatură păr aspru (Dachshund zwerg rauhaar) 3
4 148 Teckel iepurar păr aspru (Dachshund kaninchen rauhaar) 3
40

Ring 3B Arbitru   David Miller
Grupa Standard Rasă Total
9 65 Bichon maltez (Maltese) 4
9 215 Bichon cu păr frizat (Bichon à poil frisé) 2
9 250 Bichon havanez (Bichon Havanais) 1
9 172 Caniche standard alb (Caniche grand blanc) 1
9 172 Caniche standard negru (Caniche grand noir) 1
9 172 Caniche mediu roșu (Caniche moyen fauve rouge) 1
9 172 Caniche miniatură roșu (Caniche nain fauve rouge) 2
9 172 Caniche toy roșu (Caniche toy fauve rouge) 3
9 80 Grifon de Bruxelles (Griffon bruxellois) 1
9 227 Lhasa Apso (Lhasa Apso) 1
9 218 Chihuahua păr lung (Chihuahueño pelo largo) 2
9 136 Spaniel Cavalier King Charles (Cavalier King Charles Spaniel) 2
9 101 Bulldog francez (Bouledogue français) 4
9 140 Boston terrier (Boston Terrier) 6
31

Ring 4 Arbitru   Ana Mesto Martín
Grupa Standard Rasă Total
5 212 Samoied (Samoiedskaïa Sabaka) 4
5 243 Malamut de Alaska (Alaskan Malamute) 6
5 270 Husky siberian (Siberian Husky) 1
5 365 Laika de Yakutia (Yakutskaya Laïka) 1
5 306 Laika de Siberia occidentală (Zapadno-Sibirskaïa Laïka) 1
5 97 Spitz german pitic (Deutscher Spitz Törpespitz) 8
5 205 Chow Chow (Chow Chow) 2
5 255 Akita (Akita) 3
5 257 Shiba (Shiba) 1
5 344 Akita american (American Akita) 5
7 57 Vizsla maghiară cu păr scurt (Rövidszőrű Magyar Vizsla) 3
7 98 Brac german cu păr aspru (Deutsch Drahthaar) 1
7 99 Brac de Weimar păr scurt (Weimaraner kurzhaar) 1
7 119 Brac german cu păr scurt (Deutsch Kurzhaar) 2
9 208 Shih Tzu (Shih Tzu) 1
10 193 Barzoi (Russkaya Psovaya Borzaya - Borzoi) 2
10 228 Ogar afgan (Afghan Hound) 1
10 158 Greyhound (Greyhound) 1
11 1001 Ciobănesc românesc corb (Ciobănesc românesc corb) 1
45

Ring 5 Arbitru   Carlos Salas Melero
Grupa Standard Rasă Total
1 166 Ciobănesc german păr scurt (Deutscher Schäferhund stockhaar) 8
1 166 Ciobănesc german păr lung (Deutscher Schäferhund langstockhaar) 12
6 241 Copoi ardelenesc (Erdélyi Kopó) 1
6 244 Copoi slovac (Slovenský Kopov) 3
6 161 Beagle (Beagle) 1
6 163 Basset (Basset Hound) 4
6 254 Baset de Alpi (Alpenländische Dachsbracke) 2
8 111 Golden retriever (Golden Retriever) 18
8 122 Labrador retriever (Labrador Retriever) 5
8 5 Cocker spaniel englez unicolor (English Cocker Spaniel unicolour) 1
8 5 Cocker spaniel englez pluricolor (English Cocker Spaniel particolour) 1
8 125 Springer spaniel englez (English Springer Spaniel) 2
8 167 Cocker spaniel american (American Cocker Spaniel) 1
8 298 Lagotto Romagnolo (Lagotto Romagnolo) 1
60

Program BIS


  C.A.C. 25.05.2024 C.A.C.I.B. 25.05.2024
Junior Handler × Johanna Galis
Perechi × Johanna Galis
Grup de creștere × dr. Milivoje Urošević
BOG 1 dr. Milivoje Urošević Ana Mesto Martín
BOG 2 Ana Mesto Martín Carlos Salas Melero
BOG 3 dr. Augustin Ionescu Johanna Galis
BOG 4 dr. Milivoje Urošević Ana Mesto Martín
BOG 5 Chie Yamakado Ejima dr. Augustin Ionescu
BOG 6 David Miller dr. Augustin Ionescu
BOG 7 David Miller dr. Augustin Ionescu
BOG 8 Chie Yamakado Ejima David Miller
BOG 9 dr. Augustin Ionescu Chie Yamakado Ejima
BOG 10 Chie Yamakado Ejima dr. Milivoje Urošević
Cel mai frumos Ciobănesc Românesc × Ana Mesto Martín
Baby BIS × Chie Yamakado Ejima
Pui BIS × Ana Mesto Martín
Veteran BIS × Carlos Salas Melero
Junior BIS Ana Mesto Martín dr. Augustin Ionescu
BIS dr. Augustin Ionescu David Miller

  C.A.C. 26.05.2024 C.A.C.I.B. 26.05.2024
Junior Handler × dr. Augustin Ionescu
Perechi × dr. Augustin Ionescu
Grup de creștere × dr. Augustin Ionescu
BOG 1 dr. Augustin Ionescu Chie Yamakado Ejima
BOG 2 Chie Yamakado Ejima dr. Milivoje Urošević
BOG 3 Carlos Salas Melero Chie Yamakado Ejima
BOG 4 David Miller dr. Augustin Ionescu
BOG 5 dr. Milivoje Urošević Ana Mesto Martín
BOG 6 dr. Milivoje Urošević Carlos Salas Melero
BOG 7 dr. Milivoje Urošević Ana Mesto Martín
BOG 8 dr. Augustin Ionescu Carlos Salas Melero
BOG 9 Johanna Galis David Miller
BOG 10 David Miller Ana Mesto Martín
Cel mai frumos Ciobănesc Românesc × Chie Yamakado Ejima
Baby BIS × dr. Augustin Ionescu
Pui BIS × Carlos Salas Melero
Veteran BIS × Ana Mesto Martín
Junior BIS Carlos Salas Melero dr. Milivoje Urošević
BIS dr. Milivoje Urošević Chie Yamakado Ejima

  • În expozițiile CAC, BOG se vor arbitra în ringuri.

Arbitri

Organizatorii își rezervă dreptul de a modifica lista arbitrilor și repartizarea raselor.

 

Chie Yamakado Ejima
Japonia

dr. Augustin Ionescu
România

Ana Mesto Martín
Spania
 

David Miller
Statele Unite ale Americii

Carlos Salas Melero
Spania

dr. Milivoje Urošević
Serbia
 
 
Johanna Galis
România